EN

|

Sviatok má: Ľuboš, Ľubor

|

Dnes je Piatok 24. september 2021

bicykle za super ceny0905 609 504

Elektrobicykel FAQ

Čo je to elektrobicykel, E-bike, Pedelec, S-Pedelec a ako sa od seba odlišujú, alebo je to len rôzny názov pre to isté?

Je to presne tak. Na označenie elektrických bicyklov existuje veľké množstvo výrazov. Najobľúbenejší je asi e-bike. Tento pojem označuje všetky bicykle, ktoré majú pre pohyb petálovaním podporený silou motora, v súlade s legislatívou  do rýchlosti 25 km/h. Označujú sa skratkou Pedelec (Pedal Electric Cycle). V prípade S-Pedelecov podporuje motor jazdca do rýchlosti 45 km/h. Na takúto jazdu sa vzťahujú osobitné právne predpisy..

Ako si vybrať elektro bicykel?

  Pred tým, ako začnete s hľadaním vášho ideálneho elektro bicykla, rozmyslite si, čo presne chcete s elektro bicyklom absolvovať a čo od neho očakávate. Položte si otázky. Ako ho budete najčastejšie používať? Chceli by ste city-e-bike, bicykel na túry, alebo skôr na pravidelnú jazdu do práce? Odpovede na ne vám výrazne uľahčia hľadanie a my vám jednoduchšie poradíme.

Za koľko môžem kúpiť elektro bicykel?

Ako asi u každého výrobku, kvalite e-biku zodpovedá aj cena. Ceny dobrý elektro bicyklov s lítiovou batériou sa pohybujú od 800 od 1 700 eur v závislosti od typu, výbavy atd.. Ak si robíte chúťky na super elektrobicykel cena môže presiahnuť aj hranicu 3 000 eur. 

Kde sa nachádza elektromotor na elektro bicykli?

E-bike motory môžu byť zabudované na troch rozličných miestach: vzadu, vpredu, alebo v strede. Kto má rád športovú jazdu, pre toho je určený motor namontovaný vzadu -  motor sa nachádza v zadnom kolese.  Výhodou e-bikov s motorom v zadnom kolese je, že sa ťažiskom najviac približujú ku klasickým bicyklom. Najjednoduchšie riešenie sú e-biky s predným náhonom – motor sa nachádza v prednom kolese. Najmodernejšie riešenie je uloženie motora v strede, ktoré má veľa výhod. Nevýhodou môže byť nízke uloženie motora.

Dá sa kúpiť elektrobicykel u vás aj na splátky?

Áno, samozrejme dá. Stačí sa na našej stránke sa  pozrieť na záložku leasing spojiť sa s našim zamestnancom a ostatné vybavíme za vás.

Koľko stojí nabitie batérie a koľko na ňu prejdem?

Je to samozrejme rozdielne a záleží to od viacerých faktorov, ako napríklad váha jazdca, typ elektro bicykla, spôsob jazdy, druh terénu atd. Ale môžeme povedať, že v priemere prejdete na jedno nabitie batérie okolo 50 km a pri súčasnej cene elektrickej energie približné zaplatíte za jedno nabitie batérie 7 centov. Stále viac sa v mestách objavujú nabíjacie stanice pre elektro bicykle, ktoré sú zdarma aspoň zatiaľ.